• Par mums
  • Tiesības un politika
  • Veselība
  • Bibliotēka un info centrs
Aprīlis 2014
Pi
Ot
Tr
Ce
Pk
Se
Sv
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
  • 01.01.1970 - 03:00

BIROJA ADRESE

K.Valdemāra 18-1a, Rīga, LV-1010
Tālr.: +371 28440340
E-pasts: office(at)mozaika.lv

Mazinās LGBT personu sociālo atstumtību, uzlabojot pieejamību veselības aprūpes pakalpojumiem

Lai pilnveidotu veselības aprūpes pakalpojumu pieejamību vīriešiem, kuriem ir dzimumattiecības ar vīriešiem, 2014.gada 2.janvārī Baltijas HIV asociācija sadarbībā ar Veselības ministriju, biedrību „Mozaīka” un biedrību „Norvēģijas Geju un lesbiešu veselība” ir uzsākusi projektu „Sociālās iekļaušanas veicināšana, uzlabojot veselības aprūpes pakalpojumu pieejamību un kvalitāti vīriešiem, kuriem ir dzimumattiecības ar vīriešiem (VDV)”.

Projekta ietvaros tiks veikta veselības aprūpes speciālistu apmācība par VDV vajadzībām, specifiskajiem riska faktoriem, izmeklēšanas un diagnostikas metodiku, ar mērķi izveidot ārstu Tīklojumu, kur VDV būs iespēja saņemt viņiem draudzīgus veselības aprūpes pakalpojumus. Biedrības ,,Mozaīka” telpās tiks izveidots pirmais konsultāciju-izmeklējumu punkts Rīgā, kurā VDV būs iespējams bez maksas veikt testus infekciju slimību noteikšanai un saņemt konsultācijas. Projektā iesaistītie  brīvprātīgie izplatīs informāciju par jaunajām iespējām tieši VDV. Līdz šim šāda veida pakalpojumi Latvijā nav bijuši.

Kā labās prakses piemērs VDV sociālās atstumtības mazināšanai kalpo Norvēģijas pieredze. Norvēģijā, Oslo, vairākās ģimenes ārstu praksēs ir izveidoti VDV draudzīgie veselības aprūpes pakalpojumi, kurās VDV saņem pakalpojumus pie  ārstiem, kas ir ieguvuši papildus zināšanas par viņu specifiskajām vajadzībām un veselības problēmām. Vēl viens labas prakses piemērs no Oslo īstenotajiem pakalpojumiem ir izmeklējumu/konsultāciju punkts - „Check point”, kurā VDV ir iespējams veikt bezmaksas testus infekciju slimību noteikšanai un saņemt bezmaksas konsultācijas.

Projekts tiks realizēts laika periodā no 2014.gada 2.janvāra līdz 2015.gada jūnijam. Projektu līdzfinansē Sabiedrības integrācijas fonds, EEZ finanšu instrumenta ietvaros. Projektu finansiāli atbalsta Islande, Lihtenšteina un Norvēģija.

ZIŅO PAR VARDARBĪBU!

Ja Tu vai kāds cits ir cietis no vardarbības vai diskriminācijas – ZIŅO! Tavs ziņojums sniegs mums ieskatu realitātē, ar ko saskaras LGBT kopiena Latvijā.

 

Tavs stāsts ir svarīgs – mēs aizsargāsim Tavu identitāti un tikai pēc Tevis paša vēlmes sniegsim nepieciešamo atbalstu.

 

Lai Tu varētu sniegt mums pilnīgu informāciju, mēs varam Tev piezvanīt vai aizbraukt pie Tevis. Mēs neprasīsim, kā Tevi sauc.

 

Ja Tu esi piedzīvojis vardarbību un diskrimināciju, Tev ir iespēja palīdzēt, lai tas nenotiktu ar citiem.

 

Ja uzskati, ka pret Tevi ir agresīvi vērsušies (ar vārdiem vai darbību) Tavas patiesās vai kāda iedomātās seksuālās orientācijas, dzimuma identitātes vai tās izpausmju dēļ, tad raksti mums uz office@mozaika.lv.

 

Raksti mums, pat ja neesi drošs, vai tā ir vardarbība vai diskriminācija. Mēs uzklausīsim!

 

Ar cieņu,

LGBT un viņu draugu apvienība „MOZAĪKA”

 

Projekts norisinās sadarbībā ar ILGA-Europe

SEKO MUMS SOCIĀLAJOS TĪKLOS!

Uzzini visātrāk un piedalies diskusijās, sekojot MOZAĪKAI!

Spied uz tīklu nosaukumiem:

Facebook

Twitter

Draugiem.lv

***

Jauniešu grupai SKAPIS var sekot:

Facebook

Twitter

Draugiem.lv

ZIEDO ŠODIEN: Tavs atbalsts ir svarīgs!

Ziedo ar pārskaitījumu vai ar MOBILLY.

MOZAĪKA strādā vaigi sviedros, lai panāktu nozīmīgas izmaiņas likumdošanā, organizētu starptautisku pasākumus, uzturētu unikālo LGBT jauniešu projektu Skapis.eu un aizstāvētu Tavas tiesības. 

Tavs atbalsts ir ļoti svarīgs!

MOZAĪKAS ienākumus veido projektu fondi, biedru naudas un ziedojumi. 

Kopš dibināšanas 2006. gadā, MOZAĪKA ir organizējusi vairākus praidus, iedibinājusi Baltijas praida konceptu 2009. gadā. MOZAĪKA atvērusi pirmo LGBT tematikas bibliotēku Baltijas valstīs. MOZAĪKA organizējusi neskaitāmus seminārus, apmācības par naida noziegumiem, LGBT filmu dienas, aktuālas diskusijas un izstādes. MOZAĪKA piedalās sporta aktivitātēs, maratona skriešanā un sieviešu basketbolā. MOZAĪKA dibinājusi unikālo LGBT jauniešu projektu SKAPIS. Ikdienā MOZAĪKA strādā, lai panāktu svarīgas likumdošanass izmaiņas, kas atzītu un piešķirtas līdzvērtīgas tiesības LGBT cilvēkiem. 2015. gadā MOZAĪKA organizēs starptautisko pasākumu EUROPRIDE 2015, Rīgā, Latvijā. 

Atbalsti mūsu darbību ikdienā un nozīmīgos brīžos! Piedalies mūsu pasākumos un ziedo mūsu mērķiem!

Ziedošanas informācija:

Nosaukums: LGBT un viņu draugu apvienība "Mozaīka"

Reģistrācijas numurs: 40008100122

Adrese: Stabu iela 19, Rīga, LV-1011.

Banka: AS Swedbank

SWIFT kods: HABALV22

IBAN konts: LV62HABA0551012826666

***

Iespēja ziedot ar MOBILLY

Lai ziedotu, sūti "PAY atstarpe SUMMA atstarpe SKAPIS" uz 1859.

SUMMA - ziedojuma summa, piemēram 5.00 EUR.

Lai veiktu šo ziedojumu, Jums jāreģistrējās www.mobilly.lv.

 

Paldies par Tavu atbalstu!