en-Mozaīka: pride.lv nekādā veidā nepauž LGBT kopienas oficiālo viedokli

29/03/2022

Mēs, Mozaīkā, esam bieži saņēmuši vēstules un komentārus par pride.lv vietni, tās paustajiem uzskatiem un ziņām. Vēlamies skaidri paust nostāju, ka LGBT un viņu draugu apvienība Mozaīka absolūti norobežojas no pride.lv un stingri nosoda šajā platformā pausto atbalstu atsevišķiem politiķiem, kas šķeļ Latvijas sabiedrību, kurinot naidu gan pret LGBT kopienu, gan pret citām mazaizsargātajām grupām, kā arī veic sabiedrības maldināšanu un veicina dezinformāciju par Covid-19 vakcināciju un citiem valstī noteiktajiem ierobežojumiem.

Arvien biežāk meklējot informāciju par LGBT jautājumiem, tostarp LGBT tiesību jautājumiem, kā arī meklējot aktualitātes par Praidu Rīgā, cilvēki ieklīst tīmekļvietnē pride.lv. Lai gan vēsturiski Mozaīka ir daudz sadarbojušies ar šo portālu un atblastījuši tās veidotāju, taču vēlamies uzsvērt - ilgu laiku nedz mums, nedz Baltijas Praidam, nedz Rīgas Praidam nav saistības ar šo vietni vai šajā vietnē pausto.

Diemžēl šobrīd tas ir tikai viena cilvēka projekts, kas pauž viedokli, kuram mēs, Mozaīka, ne tikai kategoriski nepiekrītam, bet stingri iestājamies pret un nosodām to. Šī vietne nekādā veidā nepauž nedz Mozaīkas, nedz oficiālo LGBT kopienas viedokli.

LGBT kopiena ir dažāda un daudzveidīga, gluži tāpat kā visa mūsu sabiedrība, kurā mēs dzīvojam. Arī mēs esam valstī notiekošo norišu spogulis. Mūsu starpā ir arī populistu atbalstītāji un "alternatīvu faktu" paudēji. Taču tā nebūt nav LGBT kopienas balss, neskatoties uz tīmekļvietnes nosaukumu, no kurienes šī balss nāk.

Aicinām izvērtēt informāciju un nedalīties ar apšaubāma rakstura ziņām, kas sauc vakcīnas par "eksperementālām zālēm" un Covid-19 ierobežojumus par "teroru". Neesiet vienaldzīgi pret sabiedrības veselību un drošību - uzticieties zinātnei, sekojiet līdzi jaunākai zinātnē balstītai informācijai, vakcinējieties un ievērojiet valstī noteiktos Covid-19 ierobežojumus.

Uzticamu un drošu informāciju par LGBT, LGBT tiesību jautājumiem, tai skaitā par Rīgas Praidu, meklēt iespējams www.mozaika.lv un www.lgbthouse.lv, kā arī mūsu sociālajos medijos - Twitter, Facebook, Instagram.