Atbalsta programmas "Iznākt ārā no skapja" atklāšana

2022-09-14

Rīt, 15. septembrī, plkst. 15.00 Āgenskalna tirgus Jauniešu stacijā norisināsies LGBT un viņu draugu apvienība "Mozaīka" projekta "Iznākt ārā no skapja" atklāšana un prezentācija. Projekts "Iznākt ārā no skapja" stāsta par LGBTQ kopienas cilvēku dažādām pieredzēm, un tā mērķis ir iedrošināt LGBTQ jauniešus un viņu ģimenes "iznākšanas no skapja" procesā.

Projekts ir četru video stāstu sērija, kurās projekta varoņi - Anna, Dans un Andrejs, kā arī mamma Everita - dalās savā pieredzē un emocijās, kāds ir bijis ceļš, "iznākot" no skapja jeb pieņemot savu vai sava bērna identitāti, vai mainījušās attiecības ģimenē. Sākot no "iznākšanas" ar Facebook vai Youtube video bloga ieraksta palīdzību un pirmās skolas mīlestības, visbeidzot ar to, ka "iznākt" nemaz nav bijis nepieciešams, jo bērns vienmēr dzīvojis savu autentiskāko dzīvi un mamma vienmēr ir zinājusi.

"Pieņemt pašam sevi jau tā ir ārkārtīgi liels izaicinājums katram no mums neatkarīgi no savas dzimuma vai seksuālās identitātes, vēl grūtāk to darīt vienam, tāpēc procesā īpaši svarīgs ir pašu tuvāko - ģimenes - atbalsts. Ar šo projektu mēs gribam darīt zināmu, ka jūs - LGBTQ kopienas jauniešu un viņu ģimenes - neesat vieni, un labākais, ko jebkurš vecāks var darīt ir vienkārši mīlēt un pieņemt savu bērnus tādus, kādi viņi ir," stāsta Kaspars Zālītis, LGBT un viņu draugu apvienības "Mozaīka" valdes loceklis.

Projekta materiālu un video sērijas prezentācija ietvaros norisināsies arī vērtīga saruna par iekļaujošas sabiedrības nozīmi LGBTQ cilvēku dzīvē. Sarunu vadīs LGBT un viņu draugu apvienības "Mozaīka" valdes locekle Elīna Geida. Sarunā piedalīsies podkāsta "Pa kluso" vadītāja Laura Grēviņa un viens no projekta varoņiem - Andrejs Kličuks. Lai gan pēc "iznākšanas no skapja" Andrejs diemžēl nesaņēma cerēto ģimenes atbalstu, tomēr ar savu stāstu vēlas iedrošināt citus saprast - neatkarīgi no tā, ko saka apkārtējie, viņš lepojas ar savu drosmi un ar to, kas viņš ir.

Prezentācijas laikā visi interesenti varēs ne tikai iedvesmoties no citiem "iznākšanas no skapja" stāstiem, bet arī labāk izprast šī procesa nozīmi LGBTQ kopienas cilvēku dzīvē un iepazīties ar praktiskiem padomiem, kā atbalstīt sevi un savus tuviniekus.

Pasākumu atklās Īrijas vēstniece Latvijā Īmera Frīla un LGBT un viņu draugu apvienības "Mozaīka" valdes loceklis Kaspars Zālītis. Savu dalību klātienē projekta atklāšanā iespējams pieteikt, rakstot uz office@mozaika.lv. Pasākumu varēs vērot arī tiešsaistē Apollo un TVNET portālos, kā arī Mozaīkas Facebook kontā. Projektu īsteno LGBT un viņu draugu apvienība "Mozaīka". Projektu atbalsta Īrijas vēstniecība Latvijā un TVNET Grupa.

Tiešraides saite: https://fb.me/e/2dpwcqTsS