Ir iznācis pirmais LGBTQ kopienai veltītais izdevums “BLOOM”

2023-12-18

"BLOOM" jeb "atplauksti" ir īpaši LGBTQ kopienai veltīts bookazine izdevums, kas turpmāk sniegs ieskatu kopienas aktuālajos jautājumos un notikumos. Izdevums ir domāts ikvienam – LGBTQ kopienas pārstāvjiem, aktīvistiem, kopienas atbalstītājiem, politikas veidotājiem un ikvienam, kam rūp cilvēktiesības un vēlas uzzināt vairāk par kopienu!

Mūsu komandas mērķis ir radīt unikālu un daudzveidīgu izdevumu, kas pildīs informēšanas funkciju, bet tajā pašā laikā būs arī piepildīts ar radošuma devu. "BLOOM" izdevumos arvien vairāk uzzināsiet par LGBTQ kopienas aktualitātēm Latvijā, kā arī jūs iepazīstināsim ar svarīgiem cilvēkiem, kopienas māksliniekiem un aktīvistiem, kas rada nozīmīgas pārmaiņas mūsu sabiedrībā.

Pirmais "BLOOM" izdevums ir veltīts praida tematikai, kur tas iesākas ar nelielu ieskatu gan praida kustības vēsturē pasaulē, gan praida kustības vēsturē Latvijā. Izdevums apskata Riga Pride 2023 notikumu, pievēršoties tā jaunās identitātes stāstam, aplūkojot šī praida koncepta ideju, kas aicināja ikvienu atplaukt tā dažādībā. Pirmajā izdevumā ir iespējams iepazīties ar ziedu konceptu gan tekstuālā veidā, gan tiek sniegts vizuāls ieskats, fotogrāfiju formātā, kas tapa Riga Pride 2023 ietvaros sadarbībā ar "inbloom" studiju. Izdevums arī ļauj ielūkoties 2023. gada kopienas lielākajos panākumos - Latvijas prezidenta ievēlēšana, Riga Pride ziedu siena Krišjāņa Barona un Elizabetes ielu krustojumā, KPMG pētījums "Neiecietības patiesā cena", kā arī LGBTQ kopienai draudzīgo vietu saraksts, kas rūpīgi tapis, lai kopienai būtu arvien vairāk dažādu vietu gan Rīgas, gan Latvijas teritorijām, kas ir iekļaujošas un liek justies droši ikvienam. Šis izdevums apkopo arī vairāku kopienas aktīvistu iedvesmojošus citātus, kas sniedz iedvesmu arī nākamajam praida notikumam, Baltic Pride 2024, kas norisināsies pavisam drīz no 6. līdz 15. jūnijam Rīgā!

Nākamais "BLOOM" bookazine izdevums jau drīzumā!

Izdevums tapis ar Sabiedrības integrācijas fonda finansiālu atbalstu no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par izdevuma saturu atbild LGBT un viņu draugu apvienība "Mozaīka". #SIF_NVOFonds