LGBT Nams saņems ievērojamu ziedojumu no Printful investora

2023-03-17

Draugiem Group uzņēmuma Printful investors Bregal Sagemount un COFRA Foundation ziedos 80 000 ASV dolāru Latvijas pirmajam LGBTQ+ atbalsta centram—LGBT Namam Rīgā.

LGBT Nams Rīgā tika atvērts 2019. gada novembrī, taču COVID-19 noteikto ierobežojumu dēļ tas pilnvērtīgi sāka funkcionēt tikai 2021. gadā. LGBT Nams Rīgā ir pirmā drošā un iekļaujošā vieta LGBTQ+ kopienai un tās atbalstītājiem Latvijā, kas, pēc 2019. gada Eirobarometra datiem, vēl aizvien uzrāda vienu no zemākajiem radītājiem sabiedrības attieksmē pret LGBTQ+ cilvēkiem. Tāpat arī tiesību stāvokļa analīzē Latvija joprojām atrodas vienā no pēdējām vietām Eiropas Savienībā.

Līdzekļus tiks izlietoti LGBT Nama Rīgā darbības nodrošināšanai, tai skaitā bezmaksas HIV testēšanai, psiholoģiskajam atbalstam, ārstu konsultācijām, kā arī juridiskam atbalstam vardarbības upuriem un visu ģimeņu atzīšanai. Papildus tam LGBT Namā Rīgā pieejams resursu centrs plaša spektra profesionāļu apmācībām, kā arī vieta studentiem un citiem interesentiem, kuri vēlas padziļināti pētīt LGBTQ+ kopienas attīstību.

"Printful bija viens no pirmajiem uzņēmumiem, kas publiski atbalstīja Mozaīku, kā arī palīdzēja izveidot tiešsaistes veikalu "Diversity Shop"– platformu, kur pārdodam tematiskus LGBTQ+ produktus, lai finansētu dažādas LGBTQ+ kopienai nozīmīgas aktivitātes," saka LGBT un viņu draugu apvienības Mozaīka valdes loceklis Kaspars Zālītis. "Ziedojums būs būtisks atbalsts tieši LGBTQ+ kopienas labbūtībai un sociālās drošības nodrošināšanai. Pats galvenais – šī būs investīcija mūsu sabiedrībā mazāk aizsargāto cilvēku drošībai."

"Printful degsme atbalstīt Latvijas LGBTQ+ kopienu nāk no mūsu komandas. Jebkuram cilvēkam ir tiesības justies novērtētam un atbalstītam gan darbā, gan sabiedrībā. Lai Latvija spētu attīstīties un augt, ir vajadzīgas spēcīgas balsis, kas iestājas par katru tās iedzīvotāju, līdzīgi kā to dara Printful. Mūsu LGBTQ+ darbinieku organizācija ir lielisks piemērs tam, cik droši mēs jūtamies darbā. Mūsu investoru ziedojums ļauj veicināt šo drošības sajūtu arī ārpus uzņēmuma, lai nodrošinātu gaišāku nākotni visai Latvijai," saka Printful LGBTQ+ darbinieku resursu grupas Queerful līdzdibinātāja Elizabete Fleišmane.

Finansējums nāk no 3 mlj. ASV dolāru vērtas programmas Bregal Helps Initiative, kas palīdz investora portfeļa uzņēmumiem, kā, piemēram Printful, atbalstīt vietējās un neaizsargātās kopienas. Kopš šīs iniciatīvas uzsākšanas 2020. gadā, tā izsniegusi vairāk nekā 40 dāvinājumus dažādām labdarības organizācijas visā pasaulē.

Bregal Sagemount un COFRA Foundation ir daļa no starptautiska privātā kapitāla uzņēmuma Bregal, kas iegulda tādās strauji augošās nozarēs kā e-komercija, programmatūras izstrāde, digitālā infrastruktūra, veselības pakalpojumi un finanšu tehnoloģijas. Pērn, pēc Bregal Sagemount investīcijas saņemšanas, Printful pārsniedza 1 miljarda ASV dolāru novērtējuma atzīmi un kļuva par pirmo Latvijas "vienradzi".