"Līdz mēs visi būsim brīvi": RIGA PRIDE izziņo programmu un sadarbību ar Kijivas Praidu

2022-05-20

Pēc 14 gadu pārtraukuma RIGA PRIDE šovasar atgriezīsies galvaspilsētā. Paužot atbalstu un solidaritāti LGBTQ kopienai Ukrainā, RIGA PRIDE šogad norisināsies kopā un kā daļa no Kijivas Praida ar vēstījumu "Līdz mēs visi būsim brīvi". Praida nedēļas ietvaros no 13. līdz 19. jūnijam norisināsies vairāki desmiti nozīmīgu pasākumu, tostarp diskusijas, konferences, darbnīcas, izstādes un koncerti. Savukārt nedēļas kulminācijā - 18.jūnijā plkst. 12.00 - organizatori aicina doties lielajā "Gājienā par Brīvību".

Nedēļas ietvaros norisināsies plaša pasākumu programma, kas tiks veltīta brīvības tēmai. Think Diversity! - Baltijas Dažādības biznesa forums šovasar būs lielākā konference dažādības vadības jomā, kuras ietvaros uzņēmēji un organizācijas dalīsies ar pieredzes stāstiem, kā veicināt iekļaujošu darba vidi un saskatīt dažādību kā konkurences priekšrocību. Forums tiks vērsts uz labās prakses nodošanu uzņēmumiem dažādības vadības jomā, un tā laikā norisināsies arī Latvijas Dažādības hartas parakstīšanas ceremonija.

Pasākumā "Sarunas par Brīvību" Latvijā zināmas personības dalīsies spēcīgos cilvēkstāstos, ko viņiem nozīmē brīvība un kā tas ir, kad tā tiek atņemta. "Sieviešu stendapā" un kopā ar Latvijā iemīļotiem komiķiem "PRIDE razborkās" smiesimies par dažādām sabiedrības aktualitātēm. Norisināsies politiskās diskusijas, kurās pirms Saeimas vēlēšanām būs iespējams noskaidrot partiju viedokļus, kā arī diskusijas par viendzimuma ģimeņu tiesisko aizsardzību, par veselības jautājumiem un sabiedrības grupu iekļaušanas jautājumiem. RIGA PRIDE ietvaros norisināsies arī īpaši bagāta un izmeklēta kultūras un mākslas pasākumu programma. Kultūras un mākslas pasākumu vidū centrā būs izstāde, kas tabusi sadarbībā ar Gētes institūtu Rīgā - "Kvīrs kā vācu tauta", kā arī dažādu valstu filmu izlase, "Strāvas" lasījumi par dzimtes un varas attiecībām, izstāde "Balsis", "Baltijas Drag šovs" uzstāšanās, "Queer Open Mic", kā arī daudzi citi pasākumi.

Praida nedēļa noslēgsies ar galveno un centrālo RIGA PRIDE notikumu 18.jūnijā, kad "Gājiens par Brīvību" Rīgas centrālajās ielās kopā pulcēs tūkstošiem cilvēku, iestājoties par visaugstāko vērtību - brīvību. Gājiens noslēgsies ar īpašu svētku koncertu "Kopā par Brīvību!", kurā uzstāsies Latvijā zināmi un iemīļoti mūziķi.

RIGA PRIDE ir pirmais Praids Eiropā, kas paziņojis sadarbību ar Kijivas Praidu, arī citviet pasaulē šovasar gājieni norisināsies Ukrainas zīmē. "Šajā praidu sezonā lielā daļā Eiropas līksmību nomainīs solidaritāte. Solidaritāte ar tiem, kas šobrīd cīnās par savu brīvību pastāvēt un būt pašiem. LGBTQ kopiena Ukrainā plecu pie pleca ar saviem līdzpilsoņiem cīnās par savu brīvību. Mums šogad jāiet gājienā ne tikai par sevi, bet arī par viņiem. Par ikviena cilvēka tiesībām dzīvot drošā vidē un valstī. Par savu, savu tuvāko un savas valsts brīvību. Par tiesībām dzīvot drošā vidē un valstī. Par savu, savu tuvāko un savas valsts brīvību," skaidro RIGA PRIDE līdzpriekšsēdētāja Kristīne Garina.

RIGA PRIDE līdzpriekšsēdētājs Kaspars Zālītis uzsver, ka, lai arī Praids ir par LGBTQ cilvēku tiesībām, šobrīd it ipaši ir svarīgi runāt par vienotām vērtībām, un kā pasargāt ikvienu mūsu sabiedrības locekli, neatkarīgi no viņa seksuālās orientācijas, etniskās izcelsmes, dzimuma vai piederību pēc citām pazīmēm. "Karš Ukrainā ir pierādījis, ka brīvība un demokrātija ir trausla, un par tām jāiestājas mums ikvienam ir katru dienu. Tikai demokrātija nodrošina Satversmē noteiktās cilvēktiesības, un tikai kopā mēs kā sabiedrība esam stiprāki un varam pretoties dažādiem gan iekšējiem, gan ārējiem draudiem," atzīst Kaspars Zālītis.

RIGA PRIDE atbalsta un norisināsies sadarbībā ar Printful, Swedbank, Accenture, KPMG Latvija, Sexy Style, Wrong, Flandrijas pārstāvniecību Polijā un Baltijas valstīs, Nīderlandes Karalistes vētniecību, Francijas vēstniecību, Gētes institūtu Rīgā un Totaldobži. Informatīvo atbalstu sniedz TV24.

RIGA PRIDE organizē LGBT un viņu draugu apvienība Mozaīka sadarbībā ar reklāmas aģentūru VUCA, Kaņepes kultūras centru, Active Rainbow, Latvijas Dažādības hartu, Rozenbauma un māsas un daudzām citām nevalstiskajām organizācijām.

Plašāka informācija par festivālu tīmekļvietnē www.rigapride.lv un RIGA PRIDE sociālajos tīklos.