Nākamnedēļ Ukrainas zīmē galvaspilsētā norisināsies Riga Pride

2022-06-10

Pirmdien, 13.jūnijā, ar varavīksnes progresa karoga pacelšanu Kaņepes Kultūras centrā tiks atklāta cilvēktiesību pasākumu nedēļa Riga Pride, šogad norisināsies kopā un kā daļa no Kijivas Praida ar vēstījumu "Līdz mēs visi būsim brīvi". Nedēļas garumā no 13. līdz 19.jūnijam norisināsies vairāk nekā 40 pasākumu, savukārt nedēļas kulminācijā sestdien, 18.jūnijā, plkst.12.00 vairāki tūkstoši cilvēku dosies no Vērmanes dārza "Gājienā par Brīvību".

Latvijā lielākais un redzamākais cilvēktiestiesību notikums šogad notiks Ukrainas un solidaritātes zīmē, īpaši akcentējot brīvības nozīmi - savu individuālo brīvību, tiesībām būt, vārda un domas brīvību, tiesībām dzīvot drošā vidē un valstī. Par savu, savu tuvāko un savas valsts brīvību. Riga Pride šogad arī kļūs par "mājām" Kijivas Praidam, kurš kara dēļ šogad Ukrainas galvaspilsētā drošības apsvērumu dēļ ir atcelts.

18.jūnijā plkst.12.00 tūkstošiem cilvēkus Rīgas ielās pulcēs centrālais pasākums ir "Gājiens par Brīvību kopā ar Kijivas Praidu", kopīgi solidarizējoties ar Ukrainu un tās LGBTQ kopienu, kas šobrīd plecu pie pleca ar saviem līdzpilsoņiem cīnās par savas valsts brīvību. Lai palīdzētu sagatavoties gājienam, sadarbībā ar Latvijas Mākslas akadēmiju divas dienas pirms gājiena notiks īpaša plakātu darbnīca. Savukārt pēc gājiena Vērmanes dārzā norisināsies krāšņs noslēguma koncerts "Kopā par brīvību!", kurā atnākušos priecēs daudzi Latvijā zināmi mākslinieki un mūziķi - ansis, MARTA, rolands če, Singapūras satīns, MJM EXPERIENCE, Rojs Rodžers, Katō, BDM, KNTY, Baltic Drag King Collective un citi.

Cilvēktiesību nedēļa tiks atklāta jau pirmdien, 13.jūnijā, ar svinīgu varavīksnes karoga pacelšanu Kaņepes Kultūras centrā, kas šajā nedēļā kļūs par Praida dārzu, medijus informējot par Riga Pride centrālajiem pasākumiem un mērķiem. Praida dārzā visu nedēļu darbosies Riga Pride informācijas centrs, vienlaikus kalpojot arī kā brīvprātīgo un aktīvistu bāze praida laikā, tikšanās un atpūtas vieta. Praida dārzā un Praida namā Diagonālē notiks diskusijas, darbnīcas, talantu šovi un būs skatāmas filmas "Topp3", "Vasara", "Bada garša" un citas, kā arī vērojams īsfilmu seanss.

K-Suns 16.jūnijā notiks "Sarunas par Brīvību", kas ir veidota kā platforma, lai popularizētu stāstus par brīvību un brīvības jēdzienu, kā arī lai dalītos ar personīgiem stāstiem par cīņu par brīvību no padomju laikiem līdz pat mūsdienu pašreizējām cīņām. "Sarunas par Brīvību" rīkos vairākas sarunas, kā piemēram, par cīņu par homoseksualitātes dekriminalizāciju, cīņu pret padomju prātu, cīņu par Ukrainas neatkarību un cīņu par tiesiskumu. "Sarunas par Brīvību" būs iespējams apmeklēt klātienē bezmaksas, kā arī pārraidītas tiešsaistē.

Savukārt 17.jūnijā norisināsies nozīmīgākā konference Latvijā, kas veltīta dažādības vadībai - Think Diversity! Baltijas Dažādības biznesa forums. Šogad foruma centrālais fokuss būs vērsts uz pētījumu "Neiecietības patiesā cena Latvijā: LGBTQ perspektīva", kas sniegs visaptverošu aprēķinu un analīzi par iekļaujošas politikas trūkuma ietekmi uz tautsaimniecību. Foruma laikā tiks analizēta arī iekļaujošas politikas pozitīvā ietekme uz uzņēmējdarbību un darba tirgu Latvijā un globāli. Ņemot vērā ģeopolitiskos notikumus, kas saistīti ar karu Ukrainā, aizvien vairāk uzņēmumu pēc pašu iniciatīvas kļuvuši par aktīvistiem, iestājoties par pozitīvām pārmaiņām sabiedrībā un atbalsta sniegšanu mazāk aizsargātām grupām. Forumā tiks apskatītas iedvesmojošākās prakses, uzņēmumiem kļūstot par pārmaiņu nesējiem. Konferenci noslēgs stāsts no Ukrainas par dažādību, iekļaušanu un saliedētību kā daļu no cīņas par brīvību un neatkarību. Forumu būs iespējams vērot tiešraidē TVNET.

Riga Pride nedēļas ietvaros improvizācijas teātris "DIVAS" uzstāsies ar izrādi par brīvību, bet kopā ar Latvijā iemīļotiem komiķiem "Sieviešu stendapā" un "PRIDE razborkās" skatītāji smiesies par dažādām sabiedrības aktualitātēm. Norisināsies arī politiskās diskusijas, kurās pirms 14. Saeimas vēlēšanām būs iespējams noskaidrot partiju viedokļus, kā arī diskusijas par mākslu, veselības jautājumiem un sabiedrības grupu iekļaušanas jautājumiem.

Kā pēdējais un noslēdzošais Praida nedēļas pasākums būs Riga Pride oficiālā ballīte Totaldobžē 18. jūnijā, kurā uz vienas skatuves spēlēs Rojs Rodžers, Esoniq, Lévi un Milena, savukārt tehno skatuvē par Berlīnes atmosfēru parūpēsies Ksenija Kamikaza, Glazova, LE/RA un Illegance (Henri Lakis dj + Leo Novus live). Biļetes šobrīd jau ir nopērkamas iepriekšpārdošanā.

Riga Pride atbalsta un norisnināsies sadarbībā ar Printful, Swedbank, TVNET Grupu, Accenture, KPMG Latvija, Sexy Style, Wrong, Clear Channel, Skrivanek, Kanādas vēstniecību, Flandrijas pārstāvniecību Polijā un Baltijas valstīs, Nīderlandes Karalistes vēstniecību, Gētes institūtu Rīgā, Totaldobži un citiem. Informatīvo atbalstu sniedz TV24 un Satori. Riga Pride organizē LGBT un viņu draugu apvienība Mozaīka sadarbībā ar Kaņepes kultūras centru, Active Rainbow, Latvijas dažādības hartu, reklāmas aģentūru VUCA, Rozenbauma un māsas un daudzām nevalstiskajām organizācijām.

Visi pasākumi, izņemot nakts pasākumus, apmeklētājiem būs bez maksas. Plašāka informācija par programmu tīmekļvietnē www.rigapride.lv un Riga Pride sociālajos tīklos.