Notiks LGBT kopienas aktivitāšu cikls “Kvīru diena 2022”

2022-10-27

Sestdien, 29. oktobrī, LGBT Namā ar Sabiedrības integrācijas fonda atbalstu noritēs pirmā LGBT un viņu draugu apvienības "Mozaīka" organizētā "Kvīru diena" - pilnas dienas aktivitāšu cikls LGBT kopienai un tās atbalstītāiem. Dienas gaitā notiks dažādas aktivitātes, kuru mērķis ir iepazīstināt ar aktualitātēm LGBT kopienas aktīvismā, kultūrā, kā arī radīt iespēju LGBT kopienas cilvēkiem un atbalstītājiem kopīgi pavadīt laiku draudzīgā un drošā vidē.

Pirmās "Kvīru diena" ietvaros LGBT kopienai un atbalstītājiem būs iespēja vērot diskusijas par ģimeņu atzīšanas procesu tiesas ceļā, par to, kā būt LGBT kopienas atbalstītājam, HIV prevenciju Latvijā, kultūru kā LGBT aktīvisma izpausmi un transpersonu stāvokli Latvijā.

"Šogad tiek uzsākta jauna tradīcija LGBT+ kopienas stiprināšanai - Kvīru diena 2022. Šogad ir pagājuši 30 gadi, kopš homoseksualitātes dekriminalizācijas Latvijā, šo 30 gadu laikā LGBT kopiena ir saliedējusies, kļuvusi redzamāka, līdz šim tikai tiesību jomā Latvija būtiski atpaliek no pārējām Eiropas Savienības valstīm. Kvīru dienas 2022 būs iedvesmojošs aktivitāšu kopums, kas sniegs ieguldījumu kā LGBT kopienas, tā sabiedrības saliedēšanā," stāsta Kaspars Zālītis, LGBT un viņu draugu apvienības "Mozaīka" valdes loceklis.

Diskusijās piedalīsies Latvijas atpazīstamākie LGBT un cilvēktiesību aizstāvji - trans aktīvisti Daniels Putniņš un Tims Treikulis, juriste Gabriela Šantare, LGBT un viņu draugu apvienības "Mozaīka" valdes loceklis Kaspars Zālītis, cilvēktiesību aktīviste Natālija Knipše, ārste Dana Isarova un citi.

Dienas noslēgumā plānoti stāsti par Praida kustības attīstību Latvijā, kurā piedalīsies Latvijas pirmā Praida - 2005. gadā - dalībnieces, kuras dalīsies ar pieredzes stāstiem par par šo LGBT kopienai tik nozīmīgu posmu Latvijas vēsturē. Vakara noslēgumā plānots arī kopējs filmas "Homo@LV" seanss - dokumentāla filma par Latvijas pirmajiem Praida gājieniem, to dalībniekiem, un par šķēršliem, kurus nācās pārvarēt pirmo Praidu organizatoriem un dalībniekiem.

LGBT Nams jeb LGBT House Rigat tika atklāts 2019. gada novembrī, un kopš tā laika kalpo kā droša, iekļaujoša vide, kur kopā sanākt LGBT cilvēkiem un viņu ģimenēm, draugiem, atbalstītājiem. Pasākumā iespējams piedalīties klātienē, LGBT Namā Stabu ielā 19 - 002. Pasākumu būs iespējams vērot arī tiešsaistē, LGBT un viņu draugu apvienības "Mozaīka" un Sabiedrības integrācijas fonda Facebook kontos.

Pasākums notiek ar Sabiedrības integrācijas fonda atbalstu pasākuma kopuma "Izstāstīt saliedētību" ietvaros.