Notiks nozīmīgākā konference dažādības vadībā jomā: Think Diversity! Baltijas Dažādības biznesa forums

2022-06-16

Rīt, 17.jūnijā, norisināsies nozīmīgākā konference Latvijā, kas veltīta dažādības vadībai uzņēmumos - Think Diversity! Baltijas Dažādības biznesa forums. Šogad foruma centrālais fokuss būs vērsts uz pētījumu "Neiecietības patiesā cena Latvijā: LGBTQ perspektīva", kas sniegs visaptverošu aprēķinu un analīzi par iekļaujošas politikas trūkuma ietekmi uz tautsaimniecību. Foruma sākums plkst. 10.00, tas būs skatāms TVNET tiešraidē.

Konferences ietvaros tiks prezentēts jauns un unikāls KPMG Latvijā pētījums "Neiecietības patiesā cena Latvijā: LGBTQ perspektīva", kas sniegs visaptverošu aprēķinu un analīzi par iekļaujošas politikas trūkuma ietekmi uz tautsaimniecību. Pētījuma prezentāciju vadīs Evija Šturca, KPMG Latvijā partnere. Savukārt sarunas sadaļas laikā Jurijs Spiridonovs, ekonomists, RISEBA asociētais profesors, un Evija Šturca, KPMG Latvijā, partnere analizēs iekļaujošas politikas pozitīvā ietekmi uz uzņēmējdarbību un darba tirgu Latvijā un globāli.

Dažādības vadības prakšu un iniciatīvu attīstības pamatā Latvijā bieži ir piemēri, ko veidojuši starptautiski uzņēmumi, kas tālāk veiksmīgi nodoti arī plašākam darba devēju lokam vietējā mērogā. Forumā tiks apskatīti piemēri par starptautiska un nacionāla mēroga uzņēmumu iekļaujošas politikas ietekmi uz ekonomiku un sabiedrību. Pirmajā daļā Mare Heinlute (Mare Heinluht), Swedbank Grupa Dažādības un iekļaušanas vadītāja, dalīsies ar pieredzi dažādības un iekļaušanas jautājumiem multinacionālos uzņēmumos. Diskusijas daļā Swedbank Grupas pārstāvei pievienosies Mikus Ozols, Projektu kontroles pakalpojumu analītiķis, Accenture Baltics, un Sandija Novicka, Zvērinātu advokātu biroja COBALT partnere.

Vienlaikus, ņemot vērā ģeopolitiskos notikumus, kas saistīti ar karu Ukrainā, aizvien vairāk uzņēmumu pēc pašu iniciatīvas kļuvuši par aktīvistiem, iestājoties par pozitīvām pārmaiņām sabiedrībā un atbalsta sniegšanu mazāk aizsargātām grupām. Forumā tiks apskatītas iedvesmojošākās prakses, uzņēmumiem kļūstot par pārmaiņu nesējiem. Sarunā piedalīsies Inese Vaivare no Viegli Palīdzēt, Linda Jākobsone no Gribu palīdzēt bēgļiem un Ieva Dzelzkalne no Printful. Sarunu vadīs Korporatīvās ilgtspējas un atbildības institūta vadītāja Dace Helmane.

Konferenci noslēgs iedvesmojošs Lenija Emsona (Lenny Emson), Kijivas Praida direktora, stāsts no Ukrainas par dažādību, iekļaušanu un saliedētību kā daļu no cīņas par brīvību un neatkarību.

Forumu atklās Latvijas Dažādības hartas koordinatora Kaspara Zālīša, Rīgas mēra Mārtiņa Staķa, Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā vadītājas Zanes Petres un Sabiedrības integrācijas fonda sekretariāta direktores Zaigas Pūces uzrunas.

Forumu iedvesmo: Swedbank. Forumu atbalsta: Sabiedrības integrācijas fonds, Accenture Baltics, KPMG Latvija, TVNET Grupa, Flandrijas ārlietu departaments, Skrivanek. Forumu organizē Latvijas dažādības harta un Riga Pride 2022.

Forums norisināsies latviešu un angļu valodā, nodrošinot tulkojumu. Forumu būs iespējams skatīt tiešraidē www.tvnet.lv. Klātienes ieeja tikai reģistrētiem dalībniekiem. Reģistrācija forumam: www.thinkdiversity.eu.