“Ziedošana dubultā ir vissirsnīgākā!” Mozaīka uzsāk ziedojumu vākšanas kampaņu

2022-01-28

No šī brīža un līdz pat 2022. gada aprīlim, LGBT un viņu draugu apvienība MOZAĪKA ar ERAB Kopienu iniciatīvas atbalstu organizē ziedošanas kampaņu, kur katrs ziedojums tiek dubultots - www.ziedovienradzim.lv

Jau otro gadu, ERAB Kopienu iniciatīva katru tavu ziedoto eiro dubulto. 1 EUR kļust par 2 EUR. Neatkarīgi no tā, vai ziedojums ienācis ar kādas ziedošanas platformas starpniecību (www.ziedovienradzim.lv vai Mobilly) vai pārskaitot to tieši Mozīkas organizācijas kontā, visi privātpersonu un uzņēmumu ziedojumi dubultosies. Šī kampaņa nodrošina LGBT Nama pastāvēšanu, atbalsta Rīgas Praidu un sedz daudz dažādas ikdienas izmaksas, atbalsta juridisko un psioloģikso atbalstu, tai sakaitā palīdz LGBT vēstures saglabāšanai un dalībai "Dzīvesbiedru" kustībā.

Mozaīkai vajadzīgs tieši Tavs atbalsts

Mozaīkai darbībai attīstītos, aizvien nozīmīgāks ir tieši Tavs atbalsts. Bieži jau pēc noklusējuma tiek pieņemts, ka pilsoniskās sabiedrības organizācijas, cilvēktiesību aktīvisms, tai skaitā LGBT+ tiesību kustība, ar savām ikdienas finansiālajām vajadzībām tiek galā ar projektu finansējuma palīdzību vai kādreiz jau atkal pavīd Sorosa vārds - kamēr mēs nevaram atrast slavenos Sorosa miljonus, katrs Tavu eiro ir zelta vērtē.

Mozaīka šobrīd realizē vairākus projektus, kuriem piešķirts finansējums no dažādiem finanšu avotiem. Taču projektu finansējums visbiežāk ir paredzēts tikai un vienīgi projekta aktivitāšu ieviešanai, tiem bieži nepieciešams līdzfinansējums un tie nesedz tādas pamata vajadzības kā īre un komunālie maksājumi (vairāk kā 1000EUR mēnesī) vai papildus izmaksas, kas rodas Covid-19 drošības pasākumu rezultātā.

Līdzekļi ir nepieciešami:

  • LGBT Nama un Mozaīkas sociālo tīklu uzturēšanai (dizaini, bilžu apstrāde, zoom utt);

  • Baltijā lielākās LGBT bibliotēkas krājumu uzturēšanai un papildināšanai;

  • Dažādu konsultāciju un palīdzības sniegšanai;

  • HIV Testpunkta darbībai;

  • Rīgas Praida vai citu publisku pasākumu izmaksas. Daudzas pašsaprotamas lietas prasa milzīgus finanšu resursu. Vienlaikus mūsu galvenais mērķis ir nodrošināt, lai visi pasākumi būtu bez maksas un brīvi pieejami;

  • Kurš gan nezin, kas ir LAMPA, bet, lai mēs būtu dzirdamāki un redzamāki, mums nepieciešama telts, skaņa un transports;

  • Kā arī tuvojoties Saeimas vēlēšanām, mums svarīgi par tām runāt skaļi. Mozaīka, gan neatbalstīs nevienu politisko spēku;

  • Un daudzām citām jaunām iniciatīvām kā LGBTQ nometnes, vecāku un jauniešu grupas, kā arī daudzas citas.

Kā darbojas ERAB Kopienu iniciatīva?

ERAB kopienu iniciatīva tika izveidota 2016. gadā, lai atzīmētu ERAB izveidošanas 25. gadadienu. Tās mērķis ir veicināt gan ERAB darbinieku, gan paša ERAB aktīvu iesaisti filantropijā un sociālo un kultūras aktivitāšu atbalstā. ERAB Kopienu iniciatīvas projekti ir pašu darbinieku atbalstīti un veidoti. Latvijā ERAB Kopienu iniciatīva atbalstījuši dažādu jomu labdarības projektus, un šobrīd Mozaīka ir viens no tiem. Iniciatīvas pamatā ir pašas kopienas un esošo un potenciālo atbalstītāju mobilizēšana, dubultojot ziedojumus, ko organizācija spēj sev piesaistīt pati. Šāds atbalsta modelis ne tikai sniedz organizācijai ievērojamu finansiālu palīdzību, bet arī veicina ziedošanas kultūras un paražu attīstību gan dažādās kopienās, gan sabiedrībā kopumā.

Ko Mozaīka paveikusi ar jau iepriekš savāktiem līdzekļiem?

ERAB Kopienu iniciatīvas atbalsts Mozaīkai bija pieejams jau pagājušajā gadā. Šī atbalsta ietvaros tika realizēts daudz dažādu aktivitāšu, tai skaitā organizēti Baltijas Praida pasākumi, atbalstīta Mozaīkas dalība Sarunu festivālā "Lampa", izveidota jauna mājas lapa, nodrošināta LGBT Nama darbība, uzturēts HIV Testpunkts, kas turpinājis veikt bezmaksas un anonīmus HIV testus arī Covid-19 ierobežojumu laikā, kad veselības pakalpojumu pieejamība citur bija problemātiska. Cita starpā, Mozaīka varēja piedalīties arī vairākās darba grupās Dzīvesbiedru regulējuma jomā un atbalstīt viendzimuma ģimenes, kas vēršās pēc juridiskas palīdzības. Bez visu ziedotāju atbalsta un ERAB Kopienu iniciatīvas šīs aktivitātes 2021. gadā nevarētu notikt.

Kā vēl varu atbalstīt?

Lai arī finanšu līdzekļi nodrošina lielāko daļu Mozaīkas aktivitātes, visa centrā tomēr ir cilvēks, zināšanas un spēja vienam otru atbalstīt.

Ziedot var arī sniedzot savu profesionālo atbalstu - savas zināšanas un spējas. Mēs ļoti aktīvi meklējam mākslnieku, video mākslniekus, grafisko dizainerus, sociālo mediju speciālistus, projektu un procesu vadītājus un daudzu citu, kuri tikai vēlas vai arī profesionāli vada projektus. Ziedot var arī mākslas darbus, performances, dziesmas, grāmatas vai dazādas ar vērtīgas lietas, ko varam piedāvāt arī mūsu ziedotājiem. Dažādi uzņēmumi var ziedot arī savas preces un pakalpojumus, kas varētu būt noderīgi Mozaīkas darbības nodrošināšanai. Ziedojot Tu vari būt daļa no šī lielā procesa!

ERAB Kopienu iniciatīva dubultos katru Tavu, Tavu draugu, kolēģi, organizāciju un uzņēmumu finanšu ziedojumu, padarot šo ieguldījumu vēl vērtīgāku - 2 rezies vēstīgāku.

Ziedo jau tagad - www.ziedovienradzim.lv